+ متن ویرایش شده :/

«از معدود نوشته هایی که بعد از پست کردنش،احساس رضایت میکنم،از اینکه چرت و پرت نیست!»

+ شاید تا همین چند وقت پیش،به کار بردن کلماتی نظیرِ عنوان این مطلب،برای مطبوعات و نشریه های داخلی کار سخت و نسبتا شرم آوری بود! ولی اخیرا مشاهده شده که نشریه ای که توسط افراد و نهادهای بسیار بلندمرتبه ی کشور هم حمایت می شود؛خیلی راحت و بدون دشواری،به افراد محبوب و نامی و حتی قهرمانانِ ملی ایران،ننگِ #فاحشه_طوری میزنند!

 

+ سندی بر صحت ادعای "مورد حمایت بودن یالثارات توسط افراد و نهادهای عالی رتبه کشوری" :

نشریه ی مذکور،به کرّات در نمازجمعه ها به صورت رایگان پخش می شود و مورد حمایت بسیج بوده و با ارائه ی کارت بسیج میتوانید بدون پرداخت هزینه(1000 تومان برای هر شماره) آن را دریافت کنید.درباره ی اصل و نسب نشریه هم اینگونه که پیداست،به طور رسمی زیر نظر «انصار حزب الله» چاپ می شود و این موسسه(یا تشکّل) صاحب امتیاز آن است...و اما انصار حزب الله! این تشکل سیاسی-فرهنگیِ اصولگرا، توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران راه اندازی و حمایت می شود...!*[درباره این تشکل،در پی نوشت بیشتر بخوانید]

 

+ اول ماجرا !

حدود دو ماه پیش،این نشریه مطلبی درباره "جشن حافظ" منتشر کرد که حاوی تصاویری از شرکت کنندگان نیز بود. «تقریبا اکثر افراد مشهور سینمایی در این جشن حاضر بودند؛از مهران مدیری گرفته تا علی نصیریان و سالار عقیلی!» عنوان مطلب اینگونه بود :«دیوث کیست ؟ » (این کلمه اصلا معنای جالبی ندارد و از به کار بردن آن در مکان های عمومی و غیرعمومی خودداری کنید <از آن دست فوش های ناموسی که میتواند پایتان را به دادگاه باز کند>)  در ادامه این نشریه با گفتن یک سری چرت و پرت ،سعی در چسباندن این واژه به بازیگران مطرح سینما و تلویزیون ایران داشت! «که البته واکنش های این افراد هم در نوع خود دوست داشتنی و جالب بود!»

بعد از این اتفاق،سخنگوی وزارت ارشاد خبرِ توقیف این مجله را اعلام عمومی کرد و همه فکر کردند که ماجرا تمام شد!

 

+ اما ...

ولی این نشریه،بیش از آنچه که فکرش را بکنید حامیان گردن کلفت دارد! یالثارات همچنان در حال چاپ است و هیچ اقدام قانونی صورت نمیگیرد و اگر هم میگیرد،زور قانون به دار و دسته ی حامیِ این نشریه نمی رسد! 

 

+ ماجراهای اخیر!

یالثارات، علنا و بدون پرده به «ترانه علیدوستی» ، «اصغر فرهادی» و «مانی حقیقی» ، ننگ برقراری رابطه ی جنسی زده و ترانه را «آلبالوی جنسی»ِ  مانی حقیقی و اصغر فرهادی خوانده! به طوریکه تنها پرده گزاری انجام شده در این متن،قرار دادن نام های مستعار،روی این افراد است! تا جایی که بی شرمانه می نویسد:

"پس از ساخت فیلم «خناس» توسط قباد، فرهاد فیلمنامه ای را نوشته بود که داستانش در شمال می گذرد و اتفاقا قباد را به عنوان بازیگر انتخاب کرد. گروه برای فیلمبرداری راهی شمال شدند و مثلث عشقی این سه نفر در محل فیلمبرداری، شکل تازه‌ای به خود گرفت. شهرزاد میان فرهاد و قباد دست به دست می شد. یک شب در هتل به اتاق فرهاد می رفت و یک شب به اتاق قباد. " **[متن کامل در پی نوشت]

  

+ ته داستان اینکه...

من دلم برای این سه بزرگوار آنقدری نمی سوزد که بخواهم برایشان چنین متن بلند بالایی بنویسم؛بلکه دلم برای خودم می سوزد که در کشوری زندگی میکنم که عده ای رسما و از طریق تریبون های کاملا قانونی،به افرادی که گاهی افتخار این ملت بوده اند توهین میکنند و هیچ کس نیست که بتواند جلویِ این اتفاق را بگیرد!

 

 

 پی نوشت های در ادامه ی مطلب »»

*[بیشتر اعضای انصار را سربازان سپاه پاسداران و بسیج شرکت‌کننده در جنگ ایران و عراق تشکیل می‌دهند.

حمله به دانشجویان در سخنرانی دکتر سروش، جنجال تبلیغاتی وسیع علیه محمد خاتمی در انتخابات دوم خرداد ۱۳۷۶، حمله به وزرای خاتمی در نمازجمعه، حمله به دانشجویان در ۱۸ تیر ۱۳۷۸، و حمله به مردم معترض در پی انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ از جمله اقدامات این گروه به شمار می‌رود.

هیچ‌یک از اعضای این گروه نیز تاکنون محاکمه نشده‌اند. با روی کار آمدن دولت محمود احمدی نژاد برخی نزدیکان و اعضای آن به دولت راه یافتند. رهبری این گروه هم‌اکنون بر عهده عبدالحسین محتشم است.

منابع:نیویوزک تایمز،گاردین،ایسنا،خبر آنلاین،بی بی سی (UK)]

 

** [با کلیک کردن،به متنِ موجود در سایت رسمی یالثارات هدایت می شوید]

 

*** این تنها بخشی از اتفاقاتِ به ظاهر ساده ای ست که به دلیل کوتاهی های فرهنگی،در «جمهوری اسلامی» می افتد! 

آیا آزادی بیان؛ تنها حق رسانه های منتسب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است ؟!

 

**** رسمی ترین و واقعی ترین و سیاسی ترین نوشته ی alistersi در 543 روز گذشته!